Akik Taşı ve Özellikleri

Akik Taşı ve Özellikleri

09.12.2016
Agat, Ölümsüz Taş, Yemen Taşı adlarıyla da bilinir. Kalsedon kuvarsının bir türü olan akik taşının farklı renk ve dokularda çok fazla çeşidi vardır.

Güçlü bir taş olan akik eski çağlardan beri olumsuz enerjilere, karabasan ve nazara karşı koruyucu olarak kullanılmıştır. Hz. Muhammed'in mühür yüzüğü de akik taşındandır.

Fiziksel, duygusal ve mental denge sağlar. Duygusal travmalardan kurtulmaya yardımcı olur

Canlılık, cesaret, uyum ve iyimserlik hissi verir. Özgüveni arttırır ve Sosyalleşmeyi kolaylaştırır.  Bu özellikleri nedeniyle topluluklar ile çalışan kişilerin ve işadamlarının kullanması önerilmektedir. Ayrıca iletişimi güçlendirir, özellikle ikili ilişkilerde kişilerin birbirini anlamasına yardımcı olur.

 

Blog Link Ürün Akik Bileklik

 

Yaratıcılığı geliştirdiğinden sanatçılar ve öğrenim gören kişiler için tavsiye edilmektedir.

Metafiziksel olarak stabilize edici ve kuvvetlendirici etkisi vardır. Negatif enerjileri dönüştürerek aurayı temizler.

Yosunlu bir görünüme sahip olan akik agat ya da yosunlu akik adıyla anılır. Ruhsal gelişime yardımcı olur ve koşulsuz sevgi hissettirir. Tarih boyunca mucizevi iyileştirme gücüne sahip olduğuna inanılmıştır. Doğayla yakın bağlantı kurmaya yardımcı olur. Toprak ve bitkilerle uğraşanların taşı olarak da bilinir. Doğum taşı olarak da bilinen yosunlu akiğin doğumun kolay geçmesine yardımcı olduğuna inanılır. Aynı zamanda servet taşı olarak da bilinir ki bereket ve zenginliği çektiğine inanılır.

Siyah ve beyaz renklerde olabilen ve Oniks olarak bilinen damarlı akik pozitif düşünceyi arttırır ve kaygıları giderir. Şans taşı olarak da bilinir.

Mavi akik ses kullanılarak yapılan terapiler için de yardımcı olarak kullanılır. Duygular ve tutum üzerinde uyarıcı, olumlu bir etkiye sahiptir. Canlılık ve cesaret verir.

 

Blog Link Ürün Akik Kalp Kolye

 

Koç, Boğa, İkizler, Aslan, Başak ve Yay burçlarında doğanlar için kullanabilecekleri burç taşlarından biridir.

Kök, karın ve kalp çakralarıyla uyumludur. Bunun dışında rengininin uyumlu olduğu  tüm çakralarda kullanılabilir. Ayrıca rengine bakmaksızın tüm çakralardaki tıkanıklıkları açmak için kullanılabilir.

 

Blog Link Ürün Akik Plaka Kolye

 

 

* AKİK TAŞI ÜRÜNLERİMİZİ GÖRMEK İÇİN TIKLAYIN!

 

İLGİLİ BLOG YAZILARI

Burçlara Göre Doğaltaşlar

Çakralara Göre Doğaltaşlar

Yay Burcuna Ne Hediye Alınır?

Başak Burcuna Ne Hediye Alınır?

Aslan Burcuna Ne Hediye Alınır?

DOĞAL TAŞ ve KRİSTALLERİ TEMİZLEME YOLLARI

DOĞALTAŞ ve KRİSTALLERİ PROGRAMLAMA

Kristallerle 21 Günlük Niyet Çalışması

Psişik Korunma için Doğaltaşlar Nasıl Kullanılır?

<.async-hide { opacity: 0 !important} (function(a,s,y,n,c,h,i,d,e){s.className+=' '+y;h.start=1*new Date; h.end=i=function(){s.className=s.className.replace(RegExp(' ?'+y),'')}; (a[n]=a[n]||[]).hide=h;setTimeout(function(){i();h.end=null},c);h.timeout=c; })(window,document.documentElement,'async-hide','dataLayer',4000, {'GTM-MV74JQJ':true}); Yandex.Metrica