Akik Taşı ve Özellikleri

Akik Taşı ve Özellikleri

09.12.2016
Agat, Ölümsüz Taş, Yemen Taşı adlarıyla da bilinir. Kalsedon kuvarsının bir türü olan akik taşının farklı renk ve dokularda çok fazla çeşidi vardır.

Güçlü bir taş olan akik eski çağlardan beri olumsuz enerjilere, karabasan ve nazara karşı koruyucu olarak kullanılmıştır. Hz. Muhammed'in mühür yüzüğü de akik taşındandır.

Duyguları dengeleyerek stres, asabiyet ve anksiyete ile başa çıkmayı kolaylaştırır. Duygusal travmalardan kurtulmaya yardımcı olur

Fiziksel, duygusal ve mental denge sağlar.

Canlılık, cesaret, uyum ve iyimserlik hissi verir. Özgüveni arttırır ve Sosyalleşmeyi kolaylaştırır.  Bu özellikleri nedeniyle topluluklar ile çalışan kişilerin ve işadamlarının kullanması önerilmektedir. Ayrıca iletişimi güçlendirir, özellikle ikili ilişkilerde kişilerin birbirini anlamasına yardımcı olur.

Yaratıcılığı geliştirdiğinden sanatçılar ve öğrenim gören kişiler için tavsiye edilmektedir.

Mavi akik duygular ve tutum üzerinde uyarıcı, olumlu bir etkiye sahiptir. Canlılık ve cesaret verir.

Yosunlu bir görünüme sahip olan akik agat ya da yosunlu akik adıyla anılır. Ruhsal gelişime yardımcı olur ve koşulsuz sevgi hissettirir. Tarih boyunca mucizevi iyileştirme gücüne sahip olduğuna inanılmıştır. Doğayla yakın bağlantı kurmaya yardımcı olur. Toprak ve bitkilerle uğraşanların taşı olarak da bilinir. Doğum taşı olarak da bilinen yosunlu akiğin doğumun kolay geçmesine yardımcı olduğuna inanılır. Aynı zamanda servet taşı olarak da bilinir ki bereket ve zenginliği çektiğine inanılır.

Siyah ve beyaz renklerde olabilen ve Oniks olarak bilinen damarlı akik pozitif düşünceyi arttırır ve kaygıları giderir. Depresyon üzerinde olumlu etkisi vardır. Şans taşı olarak da bilinir.

Metafiziksel olarak stabilize edici ve kuvvetlendirici etkisi vardır. Negatif enerjileri dönüştürerek aurayı temizler.

Mavi akik ses kullanılarak yapılan terapiler için de yardımcı olarak kullanılır.

Koç, Boğa, İkizler, Aslan, Başak ve Yay burçlarında doğanlar için kullanabilecekleri burç taşlarından biridir.

Kök, karın ve kalp çakralarıyla uyumludur. Bunun dışında rengininin uyumlu olduğu  tüm çakralarda kullanılabilir. Ayrıca rengine bakmaksızın tüm çakralardaki tıkanıklıkları açmak için kullanılabilir.

Akik taşının temizlenmesi için akan su altında 5 dk. tutulabilir.

Beden ile temas halinde kullanılması önerilir. 

Kişiye göre etkileri farklı olabileceğinden kullanım amacına göre bir uzmana sorulması tavsiye edilir. 

 

NOT : Farklı kaynaklardan derlenmiştir.

ÖNEMLİ NOT : Bu bilgiler tıbbi öneri yerine geçmez. Sağlık sorunlarınızda lütfen doktorunuza danışınız.

 

Blog Link Akik

Anasayfa Burç Takıları Anasayfa Ask Takıları Anasayfa Sarkaclar
<.async-hide { opacity: 0 !important} (function(a,s,y,n,c,h,i,d,e){s.className+=' '+y;h.start=1*new Date; h.end=i=function(){s.className=s.className.replace(RegExp(' ?'+y),'')}; (a[n]=a[n]||[]).hide=h;setTimeout(function(){i();h.end=null},c);h.timeout=c; })(window,document.documentElement,'async-hide','dataLayer',4000, {'GTM-MV74JQJ':true}); Yandex.Metrica