Akuamarin Taşı ve Özellikleri

Akuamarin Taşı ve Özellikleri

09.12.2016
Akvamarin, sakin taş, kahin taşı, cesaret taşı, gök zümrüt adlarıyla da anılan akuamarin açık gök mavisi renginde, saydam veya yarısaydam bir taştır. Bereket ve uğur taşıdır. Sonsuz gençlik ve mutluluk taşı olarak da bilinir.

Eski zamanlardan beri deniz yolculuklarını kazalardan koruduğuna ve doğaüstü güçler sağladığına inanılır. Sümerler, Mısırlılar ve İbranilerce bu taş mutluluk ve sonsuz gençlik taşı olarak kabul edilirdi. Romalılarsa evliliklerde sevginin sürekliliğine yardımcı olacağına inanıyorlardı.

Utangaçlığı giderir. Özgüven ve cesaret verir. Konuşma korkusunu aşmaya ve akıcı konuşmaya yardımcı olması sebebiyle öğretmenler ve hitabet sanatıyla ilgilenenler için mükemmel bir taştır. 

İyimserlik ve neşe verir. Aynı zamanda sakinleştirir ve huzur verir. Egoyu yatıştırır. Kurban rolü üstlenilmesine sebep olan duyguları serbest bırakabilmeyi sağlayarak, sevgi ve şefkat duygularını arttırır. Aşırı öfke ve korkudan kurtulmaya yardımcı olur.

 

Blog Link Ürün

 

Akuamarin taşı aşk hayatında farklı yaşam tarzlarına sahip iki kişinin uyum içerisinde yaşamasına yardımcı olur. Sevgi, bağlılık ve sadakati arttırır. 

Sezgileri kuvvetlendirir. Zihni hızlandırır ve hızlı kararlar alınabilmesini sağlar. 

Meditasyon ve paranormal yeteneklerin uyandırılması için kullanılabilecek güçlü taşlardan biridir. Geçmiş yaşam hatırlaması çalışmalarında kullanılabilir. Rehberlerle ve yüksek benliğinizle iletişimi kuvvetlendirir ve ilahi yardımın daha kolay alınabilmesini sağlar.

 

Blog Link Ürün Akuamarin Şişe Kolye

 

İkizler, Terazi, Akrep, Kova ve Balık burçlarının taşlarından biridir.

Kalp ve Boğaz çakrasıyla uyumludur. Boğaz çakrasının etkinleştirilmesi için güçlü bir taştır.

 

 

* AKUAMARİN TAŞI ÜRÜNLERİMİZİ GÖRMEK İÇİN TIKLAYIN!

 

İLGİLİ BLOG YAZILARI

Aşk için Doğaltaşlar

Burçlara Göre Doğaltaşlar

Çakralara Göre Doğaltaşlar

Kova Burcuna Ne Hediye Alınır?

Akrep Burcuna Ne Hediye Alınır?

Terazi Burcuna Ne Hediye Alınır?

Yengeç Burcuna Ne Hediye Alınır?

Sakinleşmenize Yardımcı Olacak 5 Doğaltaş

DOĞAL TAŞ ve KRİSTALLERİ TEMİZLEME YOLLARI

DOĞALTAŞ ve KRİSTALLERİ PROGRAMLAMA

Kristallerle 21 Günlük Niyet Çalışması

Şans için Doğaltaşları Kullanmak

<.async-hide { opacity: 0 !important} (function(a,s,y,n,c,h,i,d,e){s.className+=' '+y;h.start=1*new Date; h.end=i=function(){s.className=s.className.replace(RegExp(' ?'+y),'')}; (a[n]=a[n]||[]).hide=h;setTimeout(function(){i();h.end=null},c);h.timeout=c; })(window,document.documentElement,'async-hide','dataLayer',4000, {'GTM-MV74JQJ':true}); Yandex.Metrica