Amazonit Taşı ve Özellikleri

Amazonit Taşı ve Özellikleri

09.12.2016
Amazon Taşı adıyla da anılan amazonit aynı zamanda Umut Taşı, Cesaret Taşı ve Harika Taş adlarıyla da bilinir.

Eski çağlardan beri kullanılmakta olan amazonit Mısırlılarda, iyi şans ve doğurganlığı simgeliyordu. Üreme yeteneklerini arttırmak için amazonit tılsımlar takıyorlardı.

Aşk yaşamında amazonit, sevgililer arasındaki iletişimi arttırır.

Yatıştırıcı ve stresi azaltıcı etkiye sahiptir. Öfke, heyecan, endişe, korku gibi aşırı tepkileri yatıştırır. Uyum, denge ve şefkat sağlar. Kişiye kendini ifade etme gücü verir. Müzakere yeteneklerini geliştirir.

Blog Link Ürün Amazonit Bileklik

 

Meditasyonlarda kullanılmak için iyi bir taştır. Sezgileri güçlendirir. Güçlü rüyalar ve vizyonlar almaya yardımcı olur. Enerji çalışmaları yapıyorsanız aura alanınızın içinde amazonit bulunması size fayda sağlayacaktır. Takı olarak kullanabileceğiniz gibi cebinizde bir parça amazonit de bulundurabilirsiniz. Olumlamalarınıza fazladan enerji yükleyerek hayal ve isteklerin tezahürünü kolaylaştırır.

Başak  burcunun taşlarından biridir. Ayrıca Akrep burcunda doğanlar için de duygusal açıdan faydalıdır.

Kalp ve Boğaz Çakrası ile ilintilidir. Ancak tüm çakraları düzenlemek, enerji blokajlarını dağıtmak ve tıkanmaları açmak için kullanılabilir.

 

 

* AMAZONİT TAŞI ÜRÜNLERİMİZİ GÖRMEK İÇİN TIKLAYIN!

 

İLGİLİ BLOG YAZILARI

Aşk için Doğaltaşlar

Burçlara Göre Doğaltaşlar

Çakralara Göre Doğaltaşlar

Başak Burcuna Ne Hediye Alınır?

DOĞAL TAŞ ve KRİSTALLERİ TEMİZLEME YOLLARI

DOĞALTAŞ ve KRİSTALLERİ PROGRAMLAMA

Kristallerle 21 Günlük Niyet Çalışması

Şans için Doğaltaşları Kullanmak

Yeni Başlangıçlar için Doğaltaşlar

<.async-hide { opacity: 0 !important} (function(a,s,y,n,c,h,i,d,e){s.className+=' '+y;h.start=1*new Date; h.end=i=function(){s.className=s.className.replace(RegExp(' ?'+y),'')}; (a[n]=a[n]||[]).hide=h;setTimeout(function(){i();h.end=null},c);h.timeout=c; })(window,document.documentElement,'async-hide','dataLayer',4000, {'GTM-MV74JQJ':true}); Yandex.Metrica