Ametist Taşı ve Özellikleri

Ametist Taşı ve Özellikleri

10.12.2016
Mor yakut ve mor Necef isimleriyle de anılan ametist kuvars ailesindendir. Mor rengin çeşitli tonlarında ve saydam veya opak olabilir.

Sakinleştirici bir etkiye sahiptir. Denge, uyum, huzur ve barış sağlamak için kullanılır. Stres, anksiyete, depresyon ve kederden kurtulmaya yardımcı olur. Olumsuz duyguların dönüştürülmesini sağlar. Ayrıca bağımlılıklardan da kurtulmaya yardımcı olur.

Refah ve bolluk için kullanılabilecek taşlardan biridir. Parasal sorunlar ile mücadele edilirken yararlı olacaktır.

Spiritüel olarak ametist, sezgi ve psişik güçleri arttırır. Ruhsal gelişime yardımcı olur. Zihni sakinleştirdiğinden meditasyon için mükemmeldir. Rüyaları berraklaştırır. Psişik saldırılara karşı koruyucudur. Şifacılar tarafından da iyileştirici olarak kullanılan bir taştır. Ayrıca mor renk maneviyatı ve ruhsallığı simgeler.

Bir rüya taşı olarak kullanılan ametist uyumaya yardımcı olmasının yanı sıra güzel ve berrak rüyalar görmek için kullanılır. Böyle bir rahatlama sağlamak amacıyla yastığınızın altına ametist taşı koyabilirsiniz.

Ortamdaki enerjiyi temizlemesi, negatif enerjileri püskürtüp pozitif enerji vermesi, denge ve huzur vermesi ve yaşam gücü getirmesi sebebiyle ev ve iş yerlerinde sıkça kullanılır. Ayrıca iş yelerinde bolluğu çekmek ve kapıdan yeni fırsatların girmesini sağlamak için de ametist küme yerleştirilebilir.

Güçlü bir şifa enerjisi taşır. Bu şifa ve koruma enerjisini vücudumuzda tutmanın en iyi yollarından biri de ametist takılardır. Aura alanından negatif enerjiyi temizlemek için uygun bir taştır.

Başak, Yay, Oğlak, Kova ve Balık burcunun taşlarındandır.

Taç çakra ile ilintilidir. Üçüncü göz ve kalp çakranın açılmasında da etkilidir.

Ilık su akışı altında temizlenebilir.

 

NOT : Farklı kaynaklardan derlenmiştir.

ÖNEMLİ NOT : Bu bilgiler tıbbi öneri yerine geçmez. Sağlık sorunlarınızda lütfen doktorunuza danışınız.

 

Blog Link Ametist

Anasayfa Burç Takıları Anasayfa Ask Takıları Anasayfa Sarkaclar
<.async-hide { opacity: 0 !important} (function(a,s,y,n,c,h,i,d,e){s.className+=' '+y;h.start=1*new Date; h.end=i=function(){s.className=s.className.replace(RegExp(' ?'+y),'')}; (a[n]=a[n]||[]).hide=h;setTimeout(function(){i();h.end=null},c);h.timeout=c; })(window,document.documentElement,'async-hide','dataLayer',4000, {'GTM-MV74JQJ':true}); Yandex.Metrica