Ametist Taşı ve Özellikleri

Ametist Taşı ve Özellikleri

10.12.2016
Mor yakut ve mor Necef isimleriyle de anılan ametist kuvars ailesindendir. Mor rengin çeşitli tonlarında ve saydam veya opak olabilir.

Sakinleştirici bir etkiye sahiptir. Denge, uyum, huzur ve barış sağlamak için kullanılır. Olumsuz duygulardan kurtulmaya yardımcı olur. Olumsuz duyguların dönüştürülmesini sağlar.

Refah ve bolluk için kullanılabilecek taşlardan biridir. Parasal sorunlar ile mücadele edilirken yararlı olacaktır.

Spiritüel olarak ametist, sezgi ve psişik güçleri arttırır. Ruhsal gelişime yardımcı olur. Zihni sakinleştirdiğinden meditasyon için mükemmeldir. Rüyaları berraklaştırır. Psişik saldırılara karşı koruyucudur. Şifacılar tarafından da iyileştirici olarak kullanılan bir taştır. Ayrıca mor renk maneviyatı ve ruhsallığı simgeler.

Bir rüya taşı olarak kullanılan ametist uyumaya yardımcı olmasının yanı sıra güzel ve berrak rüyalar görmek için kullanılır. Böyle bir rahatlama sağlamak amacıyla yastığınızın altına ametist taşı koyabilirsiniz.

 

Blog Link Ürün ametistAmetist Bileklik

 

Ortamdaki enerjiyi temizlemesi, negatif enerjileri püskürtüp pozitif enerji vermesi, denge ve huzur vermesi ve yaşam gücü getirmesi sebebiyle ev ve iş yerlerinde sıkça kullanılır. Ayrıca iş yelerinde bolluğu çekmek ve kapıdan yeni fırsatların girmesini sağlamak için de ametist küme yerleştirilebilir.

 

Güçlü bir şifa enerjisi taşır. Bu şifa ve koruma enerjisini vücudumuzda tutmanın en iyi yollarından biri de ametist takılardır. Aura alanından negatif enerjiyi temizlemek için uygun bir taştır.

 

Başak, Yay, Oğlak, Kova ve Balık burcunun taşlarındandır.

Taç çakra ile ilintilidir. Üçüncü göz ve kalp çakranın açılmasında da etkilidir.

 

Blog Link Ürün ametistAmetist Küre

 

* AMETİST TAŞI ÜRÜNLERİMİZİ GÖRMEK İÇİN TIKLAYIN!

 

İLGİLİ BLOG YAZILARI

Aşk için Doğaltaşlar

Burçlara Göre Doğaltaşlar

Çakralara Göre Doğaltaşlar

Kova Burcuna Ne Hediye Alınır?

Yay Burcuna Ne Hediye Alınır?

Zenginlik ve Refah İçin 7 Doğaltaş

Sakinleşmenize Yardımcı Olacak 5 Doğaltaş

DOĞAL TAŞ ve KRİSTALLERİ TEMİZLEME YOLLARI

DOĞALTAŞ ve KRİSTALLERİ PROGRAMLAMA

Kristallerle 21 Günlük Niyet Çalışması

Psişik Korunma için Doğaltaşlar Nasıl Kullanılır?

<.async-hide { opacity: 0 !important} (function(a,s,y,n,c,h,i,d,e){s.className+=' '+y;h.start=1*new Date; h.end=i=function(){s.className=s.className.replace(RegExp(' ?'+y),'')}; (a[n]=a[n]||[]).hide=h;setTimeout(function(){i();h.end=null},c);h.timeout=c; })(window,document.documentElement,'async-hide','dataLayer',4000, {'GTM-MV74JQJ':true}); Yandex.Metrica