Aragonit Taşı ve Özellikleri

Aragonit Taşı ve Özellikleri

16.12.2016
Genelde kahverengi renkte bulunan aragonit taşı beyaz, sarı, altın sarısı, yeşil, mavi, kırmızı, menekşe moru gibi farklı renklerde de bulunabilir. Kırılgan yapıda olduğundan takı formunda az bulunur.

Yeryüzünün korunması, ley hatlarının ve toprağın şifalandırılmasına yardımcı olduğu söylenir. Kişinin gezegen ile ilişkisini kuvvetlendirir. Çevre duyarlılığını arttırır.

İnsan bedeninin topraklanmasına yardımcı olduğundan stres dönemlerinde faydalıdır. Öfke gibi keskin duyguların yatıştırılmasını sağlar. Duygusal ve fiziksel denge sağlanmasına yardımcı olur.

Şifa gücünün fazla olduğuna, hastalıklardan koruduğuna inanılır.

Ruhsal düzeyde titreşimi arttırdığından mükemmel bir meditasyon taşıdır. Her türlü ibadet ve ritüelin enerjisini arttırır.

Auraya güçlü bir ışık alanı göndererek uyum ve huzur hissettirecektir. Geçmiş yaşam kaynaklı sorunların iyileştirilmesine de yardımcı olacaktır.

Özellikle kök ve dalak çakra ile ilintili kabul edilmesine rağmen tüm çakraların ve auranın temizlenip dengelenmesinde kullanılabilir.

Koç, Akrep, Oğlak ve Kova burçlarının taşlarından sayılmakla birlikte tüm burçların kullanımı için uygundur.

Selenit ile birlikte kullanılması boyutlararası iletişimi kuvvetlendirir.

Su ile temizlenebilirler.

 

NOT : Farklı kaynaklardan derlenmiştir.

ÖNEMLİ NOT : Bu bilgiler tıbbi öneri yerine geçmez. Sağlık sorunlarınızda lütfen doktorunuza danışınız.

 

Blog Link Aragonit

Anasayfa Burç Takıları Anasayfa Ask Takıları Anasayfa Sarkaclar
<.async-hide { opacity: 0 !important} (function(a,s,y,n,c,h,i,d,e){s.className+=' '+y;h.start=1*new Date; h.end=i=function(){s.className=s.className.replace(RegExp(' ?'+y),'')}; (a[n]=a[n]||[]).hide=h;setTimeout(function(){i();h.end=null},c);h.timeout=c; })(window,document.documentElement,'async-hide','dataLayer',4000, {'GTM-MV74JQJ':true}); Yandex.Metrica