Aragonit Taşı ve Özellikleri

Aragonit Taşı ve Özellikleri

16.12.2016
Şifa taşı olarak da bilinen Aragonit, genelde kahverengi renkte bulunan aragonit taşı beyaz, sarı, altın sarısı, yeşil, mavi, kırmızı, menekşe moru gibi farklı renklerde de bulunabilir. Kırılgan yapıda olduğundan takı formunda az bulunur.

Yeryüzünün korunması, ley hatlarının ve toprağın şifalandırılmasına yardımcı olduğu söylenir. Kişinin gezegen ile ilişkisini kuvvetlendirir. Çevre duyarlılığını arttırır.

Şifa gücünün fazla olduğuna, hastalıklardan koruduğuna inanılır.

İnsan bedeninin topraklanmasına yardımcı olduğundan stres dönemlerinde faydalıdır. Öfke gibi keskin duyguların yatıştırılmasını sağlar. Duygusal ve fiziksel denge sağlanmasına yardımcı olur.

 

Blog Link Ürün Aragonit Kolye

 

Ruhsal düzeyde titreşimi arttırdığından mükemmel bir meditasyon taşıdır. Her türlü ibadet ve ritüelin enerjisini arttırır. Auraya güçlü bir ışık alanı göndererek uyum ve huzur hissettirecektir. Geçmiş yaşam kaynaklı sorunların iyileştirilmesine de yardımcı olacaktır.

Özellikle kök ve dalak çakra ile ilintili kabul edilmesine rağmen tüm çakraların ve auranın temizlenip dengelenmesinde kullanılabilir.

Koç, Akrep, Oğlak ve Kova burçlarının taşlarından sayılmakla birlikte tüm burçların kullanımı için uygundur.

 

 

* ARAGONİT TAŞI ÜRÜNLERİMİZİ GÖRMEK İÇİN TIKLAYIN!

 

İLGİLİ BLOG YAZILARI

Burçlara Göre Doğaltaşlar

Çakralara Göre Doğaltaşlar

Kova Burcuna Ne Hediye Alınır?

Akrep Burcuna Ne Hediye Alınır?

DOĞAL TAŞ ve KRİSTALLERİ TEMİZLEME YOLLARI

DOĞALTAŞ ve KRİSTALLERİ PROGRAMLAMA

Kristallerle 21 Günlük Niyet Çalışması

<.async-hide { opacity: 0 !important} (function(a,s,y,n,c,h,i,d,e){s.className+=' '+y;h.start=1*new Date; h.end=i=function(){s.className=s.className.replace(RegExp(' ?'+y),'')}; (a[n]=a[n]||[]).hide=h;setTimeout(function(){i();h.end=null},c);h.timeout=c; })(window,document.documentElement,'async-hide','dataLayer',4000, {'GTM-MV74JQJ':true}); Yandex.Metrica