Aytaşı ve Özellikleri

Aytaşı ve Özellikleri

24.02.2017
Silikat grubundan olan aytaşı, moonstone, mondstein isimleri ile de bilinir. Saydam veya yarısaydam görünümdedir. Süt beyaz, mavimsi beyaz, bazen kahverengi, yeşil, sarı, pembe, Yavruağzı ve gri renklerde olabilmektedir.

Aşk, umut ve düşlerin taşıdır. Aşkı, kalbi besleyen niteliklere sahiptir.

Eski zamanlarda ayla ilişkisi olduğuna düşünülen aytaşının yolculuklarda koruduğuna, taşıyan kişiye şöhret ve görünmezlik sağladığına inanılırdı.

Nazar gibi negatif etkilerden korunmayı sağladığına inanılır. 

Düşünce ve duyguların dengeli olmasını sağlar. Kişilere esneklik sağlar. Yaşama sevinci verir. Kabuslara karşı etkilidir ve rüyaların daha net hatırlanmasına yardımcı olur. Sezgileri ve iletişimi kuvvetlendirir. 

Üçüncü göz ve dalak çakrası (sakral çarka) ile ilintilidir. Tüm çakraların temizlenmesi, dengelenmesi ve desteklenmesi için kullanılabilir.

Yengeç ve Balık burcunun taşlarından biridir.

Bir süre ay ışığında bekletilerek temizlenmesi ve şarj olması sağlanabilir.

 
NOT : Farklı kaynaklardan derlenmiştir.

ÖNEMLİ NOT : Bu bilgiler tıbbi öneri yerine geçmez. Sağlık sorunlarınızda lütfen doktorunuza danışınız.

 

Blog Link Aytasi

Anasayfa Burç Takıları Anasayfa Ask Takıları Anasayfa Sarkaclar
<.async-hide { opacity: 0 !important} (function(a,s,y,n,c,h,i,d,e){s.className+=' '+y;h.start=1*new Date; h.end=i=function(){s.className=s.className.replace(RegExp(' ?'+y),'')}; (a[n]=a[n]||[]).hide=h;setTimeout(function(){i();h.end=null},c);h.timeout=c; })(window,document.documentElement,'async-hide','dataLayer',4000, {'GTM-MV74JQJ':true}); Yandex.Metrica