Florit Taşı ve Özellikleri

Florit Taşı ve Özellikleri

19.02.2017
Menekse, mor, mavi, beyaz, pembe, yeşil, sarı, kırmızı gibi pek çok renkte bulunabilir. Saydam ya da yarı saydam bir görünüme sahiptir.

Konsantrasyonu arttırır ve sezgileri güçlendirir. Duygusal ve zihinsel denge sağlar. Karışık ya da endişeli fikirlerden kurtulmaya yardımcı olur.

Ortamdaki negatif enerjileri temizler. Farkındalığı arttırır, ruhsal arınma sağlar. Meditasyon ve rüya çalışmalarında kullanılmak için iyi bir kristaldir. Güçlü vizyonlar, sezgiler elde edilmesine ve bunların anlamlandırılmasına yardımcı olur. Enerji çalışmalarında sıkça kullanılan florit aurayı temizler, psişik etkilerden korur.

Kalp, Alın ve Taç çakra ile ilintilidir. Tüm çakraların temizlenmesine, dengelenmesine ve birbirleriyle uyumlanmasına yardımcı olur. Özellikle kalp çakrası üzerinde etkili olduğundan geçmişin tıkanık enerjilerinden kurtulmaya yardımcı olur. Üçüncü göz ve taç çakra üzerinde de etkili olarak kullanılabilir.

Oğlak, kova ve balık burçlarının taşlarındandır.

Akan su altında birkaç dakika tutularak temizlenebilir.

NOT : Farklı kaynaklardan derlenmiştir.

ÖNEMLİ NOT : Bu bilgiler tıbbi öneri yerine geçmez. Sağlık sorunlarınızda lütfen doktorunuza danışınız.

 

Blog Link Florit

Anasayfa Burç Takıları Anasayfa Ask Takıları Anasayfa Sarkaclar
<.async-hide { opacity: 0 !important} (function(a,s,y,n,c,h,i,d,e){s.className+=' '+y;h.start=1*new Date; h.end=i=function(){s.className=s.className.replace(RegExp(' ?'+y),'')}; (a[n]=a[n]||[]).hide=h;setTimeout(function(){i();h.end=null},c);h.timeout=c; })(window,document.documentElement,'async-hide','dataLayer',4000, {'GTM-MV74JQJ':true}); Yandex.Metrica