Jasper Taşı ve Özellikleri

Jasper Taşı ve Özellikleri

15.01.2017
Kahverengi, kırmızı, sarı gibi çeşitli renklerde bulunabilir. Yine üzerinde farklı renk ve çizgiler bulunur. Bereket, güç ve cesaret taşıdır. Taşıyana bereket getirdiğine inanılır.

Tarih içerisinde pek çok farklı zaman ve kültürde izleri bulunan Jasper hem fiziksel hem de manevi alanda bir koruma taşı olarak kullanılmıştır. Kutsal kabul edilen bu taştan mühür silindirleri ve tılsımlar yapılmıştır. Refahla da ilişkilendirilen jasper taşının bahçe işleri, tarım gibi alanlarda çalışanlar için kolaylık ve bereket sağladığına inanılmıştır.

Bereket, koruma, güç ve şifa sağlayan Jasper taşı iyi bir topraklanma ve dengelenme taşıdır.

Meditasyon için sakin bir enerji sağlar. Merkezlenme için harika bir taştır ve meditatif hale geçişi kolaylaştırır.

 

Blog Link Ürün Jasper Sarkaç Kolye

 

Kök, Dalak, Karın ve Kalp çakralarıyla ilintilidir. Tüm çakraların dengelenmesini sağlar. Astral seyahate yardımcı olması ve bu deneyim sırasında Dünya bağlantısının güvenliği amacıyla Göbek ve kalp çakralarına yerleştirilerek kullanılmaktadır. Çakralar üzerinde kullanılması sırasında Jasper taşının renginin ve çakraların renklerinin dikkate alınması önerilir.

Başak ve Akrep burçlarının taşlarındandır.

 

* JASPER TAŞI ÜRÜNLERİMİZİ GÖRMEK İÇİN TIKLAYIN!

 

İLGİLİ BLOG YAZILARI

Burçlara Göre Doğaltaşlar

Çakralara Göre Doğaltaşlar

Akrep Burcuna Ne Hediye Alınır?

Başak Burcuna Ne Hediye Alınır?

DOĞAL TAŞ ve KRİSTALLERİ TEMİZLEME YOLLARI

DOĞALTAŞ ve KRİSTALLERİ PROGRAMLAMA

Kristallerle 21 Günlük Niyet Çalışması

<.async-hide { opacity: 0 !important} (function(a,s,y,n,c,h,i,d,e){s.className+=' '+y;h.start=1*new Date; h.end=i=function(){s.className=s.className.replace(RegExp(' ?'+y),'')}; (a[n]=a[n]||[]).hide=h;setTimeout(function(){i();h.end=null},c);h.timeout=c; })(window,document.documentElement,'async-hide','dataLayer',4000, {'GTM-MV74JQJ':true}); Yandex.Metrica