Lal (Garnet, Granat) Taşı ve Özellikleri

Lal (Garnet, Granat) Taşı ve Özellikleri

13.02.2017
Değişik renklerde bulunabilen granat, renk ve yoğunluğuna göre garnet, lal taşı, nar taşı gibi isimlerle de anılır. Kırmızı renkli olanlarına Lal Taşı denir. Lal Taşı tutkuların taşı olarak bilinir.

Bu taş hayatınıza daha fazla bolluk ve refah çekmek için kullanabileceğiniz taşlardan biridir. İş hayatında başarı şansını attırır. Özellikle ticari konularda başarı getirir. İşletmenizin daha başarılı olmasını istiyorsanız masanızın üzerine en az 3 adet olmak üzere birkaç parça granat koyabilirsiniz.

Tutkuyu açığa çıkaran bir enerjiye sahiptir. Tutkulu olduğu kadar da istikrarlı beraberliklerin taşıdır. Sevgi ve şefkat duygularını arttırır.

Hayal gücünü kuvvetlendirir. Beklentilerin gerçekleştirilmesi için ilham ve enerji verir. Geçmişin tıkanık enerjilerinden kurtulup bolluk ve canlılık enerjilerini çekmeyi sağlar. Negatif enerjileri pozitif enerjilere dönüştürür.

Meditasyon için mükemmel bir taştır. Yüksek benliğe ve evrensel bilince erişmeyi sağlar. Meditasyon yaparken elinizde tutabilir ya da başınızın üzerine yerleştirebilirsiniz. Dua ve ibadetlerinizde bu taş ile yapılmış tesbihler kullanabilirsiniz.

 

Blog Link Ürün Bereket Bilekliği

 

Takı olarak kullanıldığında dengeler, enerji verir, güçlendirir ve korur. Kriz durumlarından kurtulmayı sağlayacak enerji ve cesareti verir. Kişinin kendine olan saygısını arttırır.

Şifaya yardımcı olması için kullanılacaksa takı olarak takılabilir ya da elde bir parça granat tutulabilir.

Kök, Karın ve Kalp çakralarıyla ilintilidir. Ancak tüm çakraların temizlenip canlandırılmasını sağlar

Akrep , Yay, Oğlak ve Kova burçlarının taşlarındandır.

 

Blog Link Ürün Granat Bileklik

 

 

* GRANAT TAŞI ÜRÜNLERİMİZİ GÖRMEK İÇİN TIKLAYIN!

 

İLGİLİ BLOG YAZILARI

Aşk için Doğaltaşlar

Burçlara Göre Doğaltaşlar

Çakralara Göre Doğaltaşlar

Kova Burcuna Ne Hediye Alınır?

Yay Burcuna Ne Hediye Alınır?

Akrep Burcuna Ne Hediye Alınır?

Zenginlik ve Refah İçin 7 Doğaltaş

DOĞAL TAŞ ve KRİSTALLERİ TEMİZLEME YOLLARI

DOĞALTAŞ ve KRİSTALLERİ PROGRAMLAMA

Kristallerle 21 Günlük Niyet Çalışması

Yeni Başlangıçlar için Doğaltaşlar

<.async-hide { opacity: 0 !important} (function(a,s,y,n,c,h,i,d,e){s.className+=' '+y;h.start=1*new Date; h.end=i=function(){s.className=s.className.replace(RegExp(' ?'+y),'')}; (a[n]=a[n]||[]).hide=h;setTimeout(function(){i();h.end=null},c);h.timeout=c; })(window,document.documentElement,'async-hide','dataLayer',4000, {'GTM-MV74JQJ':true}); Yandex.Metrica