Oniks Taşı ve Özellikleri

Oniks Taşı ve Özellikleri

09.02.2017
Akik’in bir alt türü olan oniks, şans taşı olarak da bilinir. Siyah, kahverengi, gri ve beyaz renklerde bulunur. Beyaz renkli bantlar içerebilir.

Mutluluk ve şans getirdiğine inanılır. Ayrıca evlilik hayatında mutluluğu da simgeler.

Başkalarının olumsuz düşünceleri ve etkilerine karşı iyi bir savunma için ev ve iş yerlerinde kullanılabilir. Kabus ve korkulardan kurtulmak için de kullanılabilir. Nazar gibi olumsuz enerjilerden korunma sağlayacaktır.

Feng Shui’de Oniks Taşı su enerjisi taşımaktadır. Kariyer ve yaşam yolu alanında denge sağlamak için kullanılır. Yenilenme ve yaşam enerjisi verir. Odanın, ofisin ya da evin kuzey alanında kullanılması tavsiye edilmektedir.

 

Blog Link Ürün Akik Plaka Dilim Kolye

 

Oniks taşı taşıdığı topraklanma enerjisi sayesinde gezegen ile bağlantıyı kolaylaştırır. Sezgisel güçleri uyandırmak için mükemmel bir taştır. Ayrıca telekinetik yetenekleri de kuvvetlendirir. Meditasyon sırasında yüksek benlikle bağlantı kurmak için de mükemmel bir taştır. Kendi ruhunuzun derinliklerine erişmenize yardımcı olur. Psişik çalışmalar sırasında negatif etkilerden korunmayı ve dünya düzlemine bağlı kalmayı sağlar. Özellikle beyaz oniks akaşik okumalarda kullanılmak için ideal bir taştır.

Siyah oniks güvenlik ve korunma sağlarken, beyaz oniks ise yeni başlangıçlar ve denge sağlar. Dua, meditasyon ve ibadetlerde oniks tesbihler bulundurabilir ya da bir parça oniksi elinizde tutabilirsiniz. Korunma ve enerji için oniks takılar kullanabilirsiniz.

Aslan, Oğlak ve Kova burçlarının taşlarındandır.

Kök çakrayı uyararak fiziksel güç ve denge sağlanmasına yardımcı olur.

 

Blog Link Ürün Meksika Oniksi Yumurta

 

* ONİKS TAŞI ÜRÜNLERİMİZİ GÖRMEK İÇİN TIKLAYIN!

 

İLGİLİ BLOG YAZILARI

Burçlara Göre Doğaltaşlar

Çakralara Göre Doğaltaşlar

Kova Burcuna Ne Hediye Alınır?

Aslan Burcuna Ne Hediye Alınır?

DOĞAL TAŞ ve KRİSTALLERİ TEMİZLEME YOLLARI

DOĞALTAŞ ve KRİSTALLERİ PROGRAMLAMA

Kristallerle 21 Günlük Niyet Çalışması

Psişik Korunma için Doğaltaşlar Nasıl Kullanılır?

Şans için Doğaltaşları Kullanmak

Yeni Başlangıçlar için Doğaltaşlar

<.async-hide { opacity: 0 !important} (function(a,s,y,n,c,h,i,d,e){s.className+=' '+y;h.start=1*new Date; h.end=i=function(){s.className=s.className.replace(RegExp(' ?'+y),'')}; (a[n]=a[n]||[]).hide=h;setTimeout(function(){i();h.end=null},c);h.timeout=c; })(window,document.documentElement,'async-hide','dataLayer',4000, {'GTM-MV74JQJ':true}); Yandex.Metrica