Pembe Kuvars ve Özellikleri

Pembe Kuvars ve Özellikleri

12.02.2017
Pembe, beyaz ve renksiz olarak bulunabilen pembe kuvars, aşk taşı olarak da ünlenmiştir. Renk tonuna göre çilek kuvars, gül kuvars gibi isimler de almaktadır. Eski zamanlarda gizli güçleri olduğuna inanılmış ve bu sebeple kullanılmıştır.

Kalp taşı ve aşk taşı olarak da bilinen pembe kuvars yüksek enerjili bir taştır. Aşkı, sevgiyi, romantizmi ve samimiyeti çekme konusunda oldukça etkilidir. Ayrıca aile ve arkadaşlar ile yakın bir bağ geliştirmeyi de destekler.

Elektronik araçların ve radyasyonun kötü etkilerini ortadan kaldırır.

Kullanan kişinin çevresindeki negatif enerjiyi yok edip, pozitif enerjiyi toplar. Dünya, evren ve ruhsal alemle uyumlu olmayı sağlar. Meditasyon taşı olarak pembe kuvars şefkat titreşimlerine geçmeye, duygusal tıkanıklıkları açmaya ve daha yüksek frekanslarla iletişim kurmaya olanak sağlar.

Feng Shui’de pembe kuvars aşkı ve sevgiyi çekmek için, ilişkileri düzeltmek için kullanılır. Evin güneybatı bölgesinde, aşk ve evlilik alanında biblo ya da bir kase içerisinde gül kuvars kırıktaşlar koyarak kullanabilirsiniz. Aynı şekilde evin merkezinde ve yatak odasında da kullanılabilir. Feng Shui enerjisinden faydalanmak için takı olarak da kullanılabilir.

Boğa, Terazi ve Balık burçlarının taşlarındandır.

Karın, kalp, alın ve taç çakralarıyla ilintilidir. Tüm çakraları iyileştirip enerjilerini dengeler ve kalp ile uyumlu hale getirir.  

Akan su altında 5 dk tutularak temizlenebilir.


NOT : Farklı kaynaklardan derlenmiştir.

ÖNEMLİ NOT : Bu bilgiler tıbbi öneri yerine geçmez. Sağlık sorunlarınızda lütfen doktorunuza danışınız.

 

Blog Link Pembe Kuvars

Anasayfa Burç Takıları Anasayfa Ask Takıları Anasayfa Sarkaclar
<.async-hide { opacity: 0 !important} (function(a,s,y,n,c,h,i,d,e){s.className+=' '+y;h.start=1*new Date; h.end=i=function(){s.className=s.className.replace(RegExp(' ?'+y),'')}; (a[n]=a[n]||[]).hide=h;setTimeout(function(){i();h.end=null},c);h.timeout=c; })(window,document.documentElement,'async-hide','dataLayer',4000, {'GTM-MV74JQJ':true}); Yandex.Metrica