Sodalit Taşı ve Özellikleri

Sodalit Taşı ve Özellikleri

12.02.2017
Adını yunanca tuz (soda) ve taş (lito) kelimelerinden alan Sodalit, Tuz Taşı adıyla da bilinir. Ağırlıklı olarak mavi - beyaz renktedir. Gri, mor, turuncu, sarı gibi renkler de içerebilir.

Rengi ve enerjisi sayesinde nazar gibi negatif enerjilerden koruduğuna inanılır. Sakinleştirdiği ve düşünceleri berraklaştırdığı için depresyonu giderdiği ve konsantrasyonu arttırdığı düşünülür.

Eski çağlardan beri  yaratıcılığı uyandırdığı düşünülerek  sanatçılar tarafından kullanıldığı bilinmektedir.

Bir çok mavi kristal gibi bu taş da iletişimi kuvvetlendirir, çekingenliği giderir. Sakin ve rahat bir şekilde sözlü iletişim kurulabilmesine yardımcı olur. Bu özelliğinden dolayı topluluk içerisinde konuşma yapanlara önerilmektedir.

Psişik yeteneklerin geliştirilmesine ve sezgilerin kuvvetlenmesine yardım edecek bir enerjiye sahiptir. Gizli yaratıcılık yeteneklerini açığa çıkartır.

 

Blog Link Ürün Sodalit Sarkaç Kolye

 

Meditasyon için kullanılabilecek taşlardan biridir. Daha medidatif hale gelmenize yardımcı olur. Yüksek benliğinizle bağlantı kurmayı kolaylaştırır. Topraklanma enerjisi sayesinde meditasyon ve her türlü psişik çalışmada yararlıdır. Grup halinde yapılan enerji çalışmalarında da amaç, eylem ve hedefleri bir arada tutmak için mükemmel bir enerji ortamı sağlar.

Feng Shui’de sodalit taşı su enerjisi taşımaktadır. Bir odanın veya evin kuzey köşesinde sodalit taşı bulundurabilirsiniz.  Bu sayede yaşam alanlarındaki yoğun metal enerjisini dengeleyebilir, huzur verici bir enerji akışı sağlayabilirsiniz.

Kullanım amacı ve ortamına göre ortamda sodalit piramit ya da objeler bulundurabilir,  sodalit tesbihler kullanabilir, sodalit taşı elinizde tutabilir ya da taş veya takı olarak üzerinizde bulundurabilirsiniz.

Boğaz ve Alın çakralarıyla güçlü bir uyum içerisindedir. Bu çakralarla yapılacak çalışmalarda oldukça faydalıdır. Çakralar arasında sağlıklı bir enerji akışı sağlar.

Yay burcunun taşlarından biridir.

 

Blog Link Ürün Sodalit Bileklik

 

 

* SODALİT TAŞI ÜRÜNLERİMİZİ GÖRMEK İÇİN TIKLAYIN!

 

İLGİLİ BLOG YAZILARI

Burçlara Göre Doğaltaşlar

Çakralara Göre Doğaltaşlar

Yay Burcuna Ne Hediye Alınır?

DOĞAL TAŞ ve KRİSTALLERİ TEMİZLEME YOLLARI

DOĞALTAŞ ve KRİSTALLERİ PROGRAMLAMA

Kristallerle 21 Günlük Niyet Çalışması

 

<.async-hide { opacity: 0 !important} (function(a,s,y,n,c,h,i,d,e){s.className+=' '+y;h.start=1*new Date; h.end=i=function(){s.className=s.className.replace(RegExp(' ?'+y),'')}; (a[n]=a[n]||[]).hide=h;setTimeout(function(){i();h.end=null},c);h.timeout=c; })(window,document.documentElement,'async-hide','dataLayer',4000, {'GTM-MV74JQJ':true}); Yandex.Metrica