HAKKIMIZDA

 
 
 

Hakkımızda

24.10.2013 tarihinde resmi olarak faaliyete geçen firmamızda ağırlıklı olarak doğal taşlar kullanarak büyük çoğunluğu kendi tasarımımız ve imalatımız olan takıları kullanıcıların beğenisine sunuyoruz. Sanılanın aksine, doğal taşların pahalı olmadığını kullanıcılara gösterebilmek için, ürün portföyümüzü kendi imalatlarımızla zenginleştirmeye çalışıyoruz. Gelen talepler doğrultusunda şu an için imalatını yapamadığımız ancak istek alan ürünleri de vitrinimizde bulunduruyoruz. Takılika markası ve logosu 03.11.2016 tarihinden itibaren 10 yıl süre ile 04.04.2017 tarihinde 2016 88032 marka numarası ile TC Türk Patent ve Marka Kurumu tarafından tescil edilmiştir.  

Doğal taşlar asırlar boyu çeşitli amaçlarla kullanılmış, çeşitli etkilerinin olduğuna inanılmıştır. Bazı taşların şifalı oldukları, bazı taşların nazar, büyü gibi doğaüstü güçlere karşı koruyucu olduklarına inanılmış ve kadim zamanlarda bu amaçlarla kullanılmıştır. Günümüzün modern biliminde bu etkiler araştırılmış ve taşlar, içlerinde barındırdıkları mineraller ve kristal yapıları açısından incelenmiş ve bazı etkilerinin olabileceği kanıtlanmıştır. Kristal yapıları dolayısıyla, bazı taşların enerjisel olarak hafızalarının olduğu görülmüştür. Bazı taşların manyetik alan, radyasyon gibi zararlı oluşumların etkilerini azalttıkları ispatlanmıştır. Günümüzde daha çok süs eşyası olarak kullanılmaktadırlar.

Kullanım amacı ne olursa olsun doğaltaşları direk tedavi amaçlı olarak kullanmayı tavsiye etmiyoruz. Modern tıbbın gereklilikleri mutlaka yerine getirilmeli, doğaltaşlar, bunun yanında tercihen yardımcı olarak düşünülmelidir. Doğaltaş kullanarak, tıbbi tedavi kesinlikle yarıda kesilmemeli ya da direk tedavi yöntemi olarak kullanılmamalıdır. İyileşip iyileşmediğinizi doktorunuzdan öğrenmenizi tavsiye ederiz.

<.async-hide { opacity: 0 !important} (function(a,s,y,n,c,h,i,d,e){s.className+=' '+y;h.start=1*new Date; h.end=i=function(){s.className=s.className.replace(RegExp(' ?'+y),'')}; (a[n]=a[n]||[]).hide=h;setTimeout(function(){i();h.end=null},c);h.timeout=c; })(window,document.documentElement,'async-hide','dataLayer',4000, {'GTM-MV74JQJ':true}); Yandex.Metrica